Sprachreise Frankreich

Kursy francuskiego w Francja: Nicea

Klimat
Nicea korzysta z nadzwyczajnie łagodnego klimatu śródziemnomorskiego, znanego na całym świecie od prawie dwóch stuleci. Miasto otwarte na morze jest chronione od wiatru rozkładającymi się wzgórzami, jak i alpejskim łańcuchem górskim masywu Mercantour. Klimat zimowy jest łagodny, a latem dzięki wiatrom morskim, nie za gorący. Często już w lutym można w letniej garderobie zjeść obiad na tarasie, podczas gdy reszta Francji otulona jest jeszcze zimą.

Sport i plaże
Geograficzna różnorodność oraz łagodny klimat w Nicei i regionie, umożliwiają uprawianie wszelakich sportów pod gołym niebem. Od sportów wodnych, takich jak Ski alpin mają Państwo do dyspozycji wędrówki, wycieczki, canyoning, skoki spadochronowe, spływy rzeką i wiele, wiele innych. Dostateczna ilość dobrze zorganizowanych plaż, zachęca Państwa do relaksujących i odprężających kąpieli słonecznych.

Zakupy
Całą swoją krasę reprezętują: tętniące życiem targi, małe sklepiki z rzemiosłem artystycznym i prowansalskimi materiałami starej Nicei, sklepy jubilerskie na Avenue de Verdun, sklepy z modą na Rue Paradis, sklepiki uliczne oraz centra handlowe.

Kultura
Nicea jest wystawnym miastem posiadającym niezmiernie bogatą kulturalną oraz artystyczną spuściznę. Życie kulturalne jest zarówno skoncentrowane na wystawach w muzeach i galeriach, jak również na przedstawieniach w teatrach oraz w operze. Artyści nicejscy korzystają chętnie z otaczających ich możliwości kulturalnych takich jak: koncerty, filmoteka, konferencje oraz inne imprezy. W każdą pierwszą oraz trzecią niedzielę miesiąca we wszytkich gminnych muzeach w Nicei wstęp jest wolny od opłaty.

Otoczenie
Nicea leży w sercu regionu Côte d’Azur, który jest bardzo licznie odwiedzany przez turystów z całego świata. Tego rodzaju atut otwiera wrota do przeżycia wielu przygód podczas pobytu w Nicei. Wszystkie najbardziej znane miejscowaości na rywierze znajdują się w odległości do 100 km od Place Masséna w Nicei. Tutaj zobaczą Państwo znane miejsca, podczas zwiedzania poznają Państwo wiele fasad oraz kontrastów tego regionu. <Video o Nicei >

Sprachkurs Nizza Sprachkurs Südfrankreich Sprachreise Französisch Sprachreise Nizza
Datenschutzerklärung