Sprachreise Frankreich

Kursy francuskiego w Francja: Nicea

Kursy francuskiego w Nicei - informacje ogólne.

Zapisy
Proszę wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy (minimalny wiek 16 lat). Jeżeli oprócz kursu chcą Państwo również zarezerwować zakwaterowanie, są Państwo zobowiązani do zrealizowania przedpłaty w wysokości 25% całej opłaty za pobyt. Może to być potwierdzenie wpłaty z Państwa banku lub istnieje możliwość opłacenia Online. Po otrzymaniu od Państwa danych związanych z zapisem prześlemy Państwu pisemne potwierzenie ze wszystkimi danymi dotyczącymi bezproblemowego pobytu (plan miasta, pozwolenie na wyjście dla nieletnich uczestników, detale dotyczące zakwaterowania, adresu* centrum szkoleniowego).
* przypominamy, iż w czasie letnich miesięcy (lipiec, sierpień) Alpha.b prowadzi
2 centra szkoleniowe, każde z niezależnym sekretariatem i swoją kadrą nauczycielską.

Zapłata
Razem z potwierdzeniem rezerwacji otrzymają Państwo rachunek z ogólną sumą za pobyt z uwzględnieniem potrąconej przedpłaty. Opłatę należy najpóźniej uregulować zaraz po przybyciu na miejsce. Jako środek płatności polecamy przelew bankowy. Opłaty bankowe leżą
po Państwa stronie. Opłaty za wybrane przez Państwa zakwaterowanie
zostaną przez nas dalej przekazne.

Anulowanie - przeksięgowanie
W przypadku anulowania rezerwacji lub jej zmiany proszę się zwrócić o pomoc
do swojego organizatora podróży lub skontaktowaś się z naszym sekretariatem.
Ważna informacja:
W przypadku kiedy rezygnacja z zakwaterowania nastąpi do 31 dnia
po zgłoszeniu, 25% z zapłaconej sumy nie zostanie zwrócona.
W przypadku nie stawienia się na miejscu lub wcześniejszego wyjazdu
nie zostanie zwrócona cała wpłacona suma.
Jeżeli z winy szkoły z jakiegoś powodu zostanie odwołany program kursu,
w takim przypadku zostanie zwrócona cała suma uczestnikowi - bez możliwości roszczenia prawa do zwrotu odszkodowania za zaistniałą sytuację.

Ubezpieczenie
Zaraz po przybyciu do Nicei obejmuje Państwa szkolne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, jednak do kwoty 350 € koszty za szkody ponosi uczeń. Ubezpieczenie to nie obejmuje: wypadków lub szkód poniesionych lub wyrządzonych podczas zakwaterowania, kradzieży, choroby i repatriacji.
Szkoła jest ubezpieczona od wypadków które nastąpiły na jej terenie.

Układ z Szengen: « uczestnicy pochodzący z państw nie będących członkami układu z Szengen, muszą okazać się następującymi dokumentami: wizą, ubezpieczeniem od choroby na minimalną kwotę 30 000 €, oświadczeniem gwarantującym pomoc swojego kraju w przypadku repatriacji. Każdy uczestnik kursu planujący swój pobyt na dłużej niż 3 miesiące, jest zobowiązany do zawarcia ubezpieczenia zdrowotnego dla cudzoziemców.» Odnośnie ubezpieczenia, Alpha.b służy Państwu pomocą.

WIZA
Członków Uni Europejskiej nie obowiązuje wiza. Dla uczestników z poza Uni,
na okres do 3 miesięcy Ambasada Francuska wydaje wizy turystyczne.
Na pobyty długoterminowe obowiązuje Państwa wiza studencka.
W celu uzyskania dalszych informacji na ten temat jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Przelewy bankowe:   

CREDIT AGRICOLE  06000 NICE CIMIEZ

IBAN: FR 76 1910 6006 8000 9631 2601 895

BIC / SWIFT: AGRIFRPP891

ALPHA.B - Institut Linguistique
Dyrektor:   M. Pascal Richez
2 rue d’Angleterre 06000 NICEA, FRANCJA

Inne informacje:
Pierwsze przedpołudnie jest zarezerwowane na:
- test kwalifikacyjny, w skład którego wchodzi rozmowa umożliwiająca wymianę informacji oraz odpowiedzi na ewentualne pytania
- objaśnienia do materiału, który zostanie Państwu wręczony: podręcznik, przewodnik podróżnika oraz legitymacja szkolna, upowżniająca Państwa do zniżek (w tym celu proszę o przgotowanie 2 zdjęć paszportowych)
- przedstawienie naszego centrum oraz personelu
- oprowadzenie po Starym Mieście

Klasy dzielą się na następujące poziomy:
początkujący - początkujący z widomościami podstawowymi - średniozaawansowani (-) średniozaawansowani (+) - zaawansowani - Supérieur.

Legitymacja szkolna oferuje zniżki na: przejazdy autobusami miejskimi, kino
i muzea. Uzestnicy mają bezpłatny dostęp do internetu ( w naszym centrum letnim nie posiadamy dostępu do internetu!). Niedaleko szkoły znajdują się liczne miejsca oferujące objad za mniej niż 10 Euro. Zimne i ciepłe napoje są do nabycia w szkole. Po ukończeniu kursu otrzymują Państwo certyfikat ukończenia oraz ocenę Państwa znajomości z języka francuskiego.

Transfer
Połączenia z Niceą
nie stwarzają podróżnym trudności, gdyż są usytuowane centralnie. Przy rezerwacji pobytu u rodziny goszczącej transfer jest bezpłatny (jednakże nie ma możliwości trasferu w godzinach od 22.00 do 08.00)
W przypadku innych rodzajów rezerwacji mają Państwo nastąpujące możliwości:
po wylądowaniu na lotnisku najszybciej dotrą Państwo na miejsce taksówką
w przeciągu 20 minut w kwocie 20-30 €. Taniszą ofertą będzie autobus - linią bezpośrednią transport do centrum miasta trwa do 40 minut, w cenie 4 €.
W przypadku przybycia na dworzec kolejowy, mają Państwo do dyspozycji albo taksówkę w cenie 10-15€ lub autobus w cenie 1,5 € - w każdym przypadku dotrą Państwo na miejsce w czasie 10 minut. (Dokłdne połączenia autobusów miejskich są zawate w Państwa przewodniku.)

Odnośnie wszystkich form przybycia niezbędne są dla nas Państwa informacje dotyczące miejsca przybycia, numeru lotu lub pociągu. Informacje te należy przekazać nam najpóźniej 3 dni przed planowanym przybyciem, tak abyśmy mogli na czas zorganizować Państwa transfer czy przybycie na miejsce zakwaterowania.

Państwa pobyt jest zarezerwowany od niedzieli przed rozpoczęciem kursu
do soboty po zakończeniu kursu.

Datenschutzerklärung